Kompap zwiększył sprzedaż o 44% po 9 miesiącach 2018

Grupa Kompap SA, do której należą dwie wiodące drukarnie dziełowe w Polsce – BZGraf i OZGraf oraz drukarnia offsetowa rolowa Imprimus – wypracowała przychody ze sprzedaży w wysokości 67,87 mln zł po 9 miesiącach 2018 roku, co oznacza wzrost o 44% r/r. Jednocześnie skonsolidowany zysk brutto ze sprzedaży w tym czasie zwiększył się do 12,21 mln zł wobec 9,60 mln zł rok wcześniej. Po trzech kwartałach zysk netto grupy wyniósł zaś 627 tys. zł.

 

– W portfelu mamy rozpoznawalne drukarnie na polskim rynku poligraficznym, zarówno w zakresie druku dziełowego, jak i offsetowego, które dysponują nowoczesnymi parkami maszynowymi. Staramy się wykorzystywać wynikające z tego przewagi i konsekwentnie budujemy sprzedaż, umacniając swoją pozycję w kraju i za granicą. Jednocześnie biorąc pod uwagę fakt, że leasing maszyn rozliczany jest w euro, na wyniki Kompapu wpłynęły różnice kursowe związane ze wzrostem kursu tej waluty. Za nami też wakacyjne miesiące, które zazwyczaj są nieco spokojniejsze w poligrafii. Obecnie zaś trwa najważniejszy dla branży kwartał i pracujemy pełną parą, by jak najlepiej spożytkować ten czas. Spodziewamy się też, że wkrótce zakończymy już trwającą od stycznia restrukturyzację w zakupionej przez Kompap drukarni Imprimus. Liczymy, że podjęte działania przyniosą mierzalne efekty w postaci osiąganych przez tę spółkę zysków i przełożą się pozytywnie na wartość całej grupy ­– mówi Waldemar Lipka, prezes zarządu Kompap SA.

 

Podstawą działalności Kompapu jest druk, w tym druk dziełowy. Po 9 miesiącach 2018 roku przychody z tytułu działalności produkcyjnej, na którą składa się sprzedaż książek, katalogów, czasopism i innych artykułów poligraficznych oraz produkcja poligraficzna i usługi z tym związane, odpowiadały za 66,18 mln zł w przychodach grupy w porównaniu do 45,25 mln zł rok wcześniej. Produkty grupy trafiają nie tylko do odbiorców w Polsce, ale też za granicę, m.in. na wymagające rynki skandynawskie, do Niemiec, Wielkiej Brytanii czy Francji. W zeszłym roku eksport stanowił niemal ¼ sprzedaży.

Powrót
OPRAWA TWARDA I ZINTEGROWANA DO 50.000 EGZ. DZIENNIE
OPRAWA MIĘKKA DO 50.000 EGZ. DZIENNIE
Copyright © OZGRAF 2018. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Informujemy, że wszystkie Twoje dane są chronione uwzględniając aktualne przepisy RODO. Korzystamy również z plików cookies w celu realizacji usług zgodnie z Prawem Telekomunikacyjnym.
Administrator Danych, Polityka Prywatności.